Soru:
macOS katılımsız yükleme
Jukka Suomela
2017-04-15 23:12:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

macOS'i yükleyebileceğim önyüklenebilir bir USB sürücüsünü nasıl oluşturacağımı biliyorum.

Ancak, her zamanki macOS yükleyici etkileşimlidir, yükleme medyasını takıp işini yapmasına izin veremem.Kurulum asistanı ülke, bilgisayar adı, kullanıcı adı, şifre, kablosuz ağ ayarları vb. Bilgileri soracaktır.

Kurulum medyasını herhangi bir kullanıcı etkileşimi olmadan tüm süreci tamamlayacak şekilde önceden yapılandırabilir miyim?

Iki yanıtlar:
bmike
2017-04-16 01:27:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Apple macOS yükleyici ayarları okumadığından, komut dosyası ile kuruluma ihtiyaç duyan kişiler, yapılandırma profillerini aktarmak için yükleme sonrası komut dosyaları veya tam teşekküllü bir MDM ekler. Satıcı kurulumunu parçalara ayırabilir ve birleşik bir paket oluşturabilir - createOSXinstallPkg - ancak 10.12.4 değişiklikleri, oradaki seçenekleri sınırlayabilir.

Sonuç olarak, bunun için çözümünüz, ölçeğinize ve kullanıcı etkileşimini karşılamanın maliyetine göre değişir.

  • 5 kurulumda genellikle bir görüntü oluşturursunuz veya komut dosyası oluşturmak ve özelleştirmeleri göndermek için ssh / Apple Remote Desktop'ı kullanırsınız
  • 50 kurulum, createOSXinstallPkg veya server.app ve profil yöneticisi gibi bir araç kullanabilir
  • 500 ila 5000 kurulum, munki veya jamf pro gibi bir MDM kurar.

Kuruluşlar "el değmeden" çözümleri başarıyla dağıtıyor ancak bu, BT'nin işletim sistemine dokunmasına gerek olmadığı anlamına geliyor; son kullanıcıların yine de varsayılan grafiksel / etkileşimli adımların bazı alt kümelerini başlatması ve işlemesi gerekiyor. İCloud, tanılama ayarları, konum ve Siri gibi birçoğu önceden yapılandırılabilir veya otomatikleştirilebilir, ancak her şey olamaz.

createOSXinstallpkg, 10.12.4'te tamamen bozuldu
Hefewe1zen
2017-04-16 06:55:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bunu görüntüleme veya yönetim araçları ya da her ikisi olmadan yapmak zordur.Neyse ki, bir temel görüntü (tam görüntü veya ince) yerleştirmek, komut dosyalarını çalıştırmak, paketleri yüklemek vb. İçin iş akışlarını ayarlamanıza yardımcı olabilecek DeployStudio adında ücretsiz bir tane var. Bir şeyler elde etmek için yine de bir dizi araştırma ve test yapmanız gerekecek.tam olarak nasıl istersen.

Başlamanız için ... iCloud ve tanılama istemleri com.apple.SetupAssistant.plist içinde saklanır.Hem kullanıcı şablonundaki hem de bu dosyanın bulunduğu tüm kullanıcı ana klasörlerindeki anahtarları değiştirmeniz gerekecektir (bu da her küçük güncellemeden sonra yapılmalıdır).Yani bir launchdaemon, bunları her açılışta otomatik olarak ayarlamanın en kolay yolu olacaktır.Fikri buradan edinebilirsiniz: https://www.jamf.com/jamf-nation/discussions/17622/suppress-icloud-and-diagnostic-prompts-on-el-capitan-upgradeBu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...