Soru:
Başkası ilk yönetici kullanıcı olduktan sonra yeni MacBook air'i güvenli bir şekilde geri yükleme
Thomas
2012-06-20 06:18:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yeni MacBook Air'ımı yeni aldım. (15 yıldır ilk Apple bilgisayarım!) Ne yazık ki, onu gelmediğim bir günde işe göndermiştim ve yeni stajyerin bilgisayarıyla karıştırılmıştı. Yeni bir mac ile ilk aldığında ne yapıyorsa onu yapmaya devam etti.

Oluşturduğu yönetici şifresine sahibim, ancak bilgisayarın sağlamadığından emin olmak için tam bir silme yapmam gerektiğini düşünüyorum. Değiştirilmemiş - yani, verilerimi kötü niyetle dışa aktaran bir giriş komut dosyası var.

Dizüstü bilgisayarımı korumak için hangi adımları atmalıyım? Yeni bir MacBook Air başlattıktan sonra girilen kayıt vb. Bilgileri düzeltmek için ihtiyacım olabilir mi?

Bir cevap:
bmike
2012-06-20 06:26:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Basit yol, kurtarma moduna önyükleme yapmak ve disk yardımcı programını kullanarak önce "Macintosh HD" bölümünü silmek, ardından yükleyiciyi başlatmaktır. Bu noktada silinen dosyaları kurtarmayacağınız için sürücüyü sıfırlamanıza gerek yoktur.

Doğrulanmış doğru bir Lion yükleyicisi İnternet'ten indirilecektir.

İşte size bir kılavuz ...

Tercih ettiğiniz yönetici hesabını oluşturmak ve Mac'i Apple ID'nize kaydetmek için yeni önyükleme sürecinden geçtikten sonra. İstendiğinde istediğiniz kayıt bilgilerini göndermeniz yeterlidir. Bu, gönderilmiş olsa bile önceki kayıtları çarpacaktır.

Biraz kafam karıştı - önce diski silmeliyim ama buna gerek yok mu? Sürücüyü "sıfırlamak", disk yardımcı programı aracılığıyla silmekten ne kadar farklıdır?
Kurtarma modunda vim, bash, netcat ve Safari var gibi görünüyor - osx yüklemeye gerek yok! Yine de Hm salt okunur dosya sistemi - bellek eşlemeli bir dosyanın nasıl oluşturulacağını okurken orijinal hedeften uzaklaştı.
Tek kullanıcı moduna önyükleme yapın ve sürücü rw modunu bağlayabilirsiniz. Yine de ikili dosyaları doğrulamanız gerekir, ancak soyulmuş bir kabuğa sahip olabilir ve sistemin çok düşük seviyelerinde oynayabilirsiniz. Mac'e tekrar hoş geldiniz!
sıfırlama, ekstra bir güvenlik seçeneğidir (bu durumda ihtiyacınız yoktur). Biçimlendirmeden önce, aslında tüm diskin üzerine sıfırlarla (veya rastgele verilerle) yazar. Oldukça uzun sürer. Sadece düzenli bir silme / biçimlendirme yapın.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...