Soru:
Bu aralıklı ses sorunlarını Ford Sync ve iPhone ile çözebilir misiniz?
Daryl Spitzer
2010-07-28 01:46:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

iPhone 3GS cihazım, Mercury cihazımda çoğu zaman Ford SYNC sistemiyle ( Microsoft Auto / Windows CE tabanlı) iyi çalışıyor Milan Hibrit. İPhone'u aracın USB girişine (orta konsolun içinde) bağladım ve "Medya" ekranından "USB" yi seçiyorum. İPhone'da en son çalan şeyi otomatik olarak çalmaya başlayacak (ki bu genellikle benim için bir podcast'tir).

iPhone ayrıca Bluetooth üzerinden de iyi çalışıyor (A2DP profilini kullanarak). USB'yi tercih ediyorum çünkü sonraki / önceki parça (ve hızlı ileri & geri sarma) için direksiyon kontrolleri Bluetooth üzerinden çalışmıyor (muhtemelen iOS AVRCP'yi desteklemediğinden) ve ses seviyesi Bluetooth üzerinden kullanıldığında olduğundan önemli ölçüde daha düşük. USB.

USB üzerinden ses çalmak için gittikçe daha sık bir şekilde ses alamıyorum. Bazen "Otomatik oynatma desteklenmiyor" gibi bir şey söyleyen bir mesaj görürüm ve Ford Sync ekranında bir parça (veya podcast) seçersem bu mesaj çalmaz. İPhone'un bağlantısını kesmek ve yeniden bağlamak yardımcı olmuyor ve Ford Sync'i kapatmak için arabayı kapatıp kapıyı açtıktan sonra bile genellikle sorun yaşamaya devam ediyorum. (Yine de arabayı bir sonraki kullandığımda genellikle tekrar çalışır.)

Bu olduğunda Bluetooth hala çalışıyor, ancak bazen Bluetooth bağlantısı kesildiğinde USB sorunu ortaya çıkıyor. İPhone'u Bluetooth üzerinden manuel olarak yeniden bağlayabiliyorum ve ardından USB çalışmıyor.

iPhone 3GS'mi iOS 4.0'a yükseltmeden önce bu kesintili sorunları fark ettiğime inanıyorum. Ancak o zamandan beri daha sık görülüyor olabilirler.

Bu sorunlarla başka kimse karşılaştı mı? Bilmediğim bir şey öğrendiniz mi?

Güncelleme: Bu en son gerçekleştiğinde sesi kapattım (ses seviyesi kadranına basarak). USB, tekrar açtığımda çalıştı. USB çalışmayı durdurduğunda bunun işe yarayacağı konusunda parmaklarımı çapraz tutacağım.

Güncelleme 2: Hayır, sesi kapatıp tekrar kapatmak çalışmaz. USB'ye geçtiğimde parça adını göremezsem, birkaç saniye içinde ses kesilecektir. Ve arabayı kapatmadan ve birkaç saat beklemeden bir daha asla başarılı bir şekilde çalıştırmadım. ("Bu olduğunda otomatik oynatma desteklenmiyor mu her zaman görüntüleniyor mu bilmiyorum.)

Bunun ilgili olup olmadığını bilmiyorum, ancak bazen Bluetooth üzerinden ses çalarken Bluetooth sembolü kaybolacak ekran ve ses duracak. Telefon ayarlarına geldiğimde, Sync ile eşleştirdiğim telefon görüntülenmiyor. Bir veya iki dakika beklersem, eşlenen telefon görüntülenecek ve yeniden bağlanabilirim.

Sanırım Senkronizasyon için bir güncelleme olup olmadığına bakmalıyım.

Güncelleme 3: Bazen USB üzerinden ses çalarken fark ettim. Bluetooth sembolü, arabamın Senkronizasyon ekranından kaybolacak (yukarıda açıklandığı gibi). Ses hemen duracak ve iPhone'uma Bluetooth üzerinden yeniden bağlanana kadar tekrar başlamayacak. (Bu biraz can sıkıcı bir durum çünkü Bluetooth'un USB ile yapın.)

Ford Sync sistemini seviyorum, ancak Microsoft'un kalitesiz olma eğilimi ve ayrıntılar tamamen temelsiz değildi.

Güncelleme # 4: iPhone'umun sesini maksimuma yaklaştırıp yükseltebileceğimi (bir avuç içi ile birlikte) keşfettim USB üzerinden aldığım araç hoparlörleri üzerinden aynı ses seviyesine. Ve iOS 4.2 yükseltmesi olup olmadığını bilmiyorum (hızlı ileri ve geri sarma dışında iyi çalışan AVRCP desteğiyle), ancak 3 numaralı güncellemede anlattığım sorun son zamanlarda nadiren oldu. Bu yüzden çoğu zaman Bluetooth kullanıyorum ve kendimi yukarıda açıklanan USB sorunlarına maruz bırakmıyorum. Bluetooth, arabamı çalıştırdığımda kaldığım yerden otomatik olarak başlama avantajına da sahip.

üç yanıtlar:
LSS
2010-11-24 11:09:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir cevabım yok, ancak iPhone 3G ile aynı sorunu yaşıyorum. Senkronizasyon sistemi USB'yi yaklaşık bir ay boyunca tanıyacak ve ardından USB bağlantı noktasına takılı hiçbir aygıtı tanımayana kadar başarısız olmaya başlayacaktır. Bayideki adamlara 3 kez baktırdım ve her seferinde senkronizasyon yazılımını yükselterek tekrar çalışmaya başlamalarını sağladılar yoksa hemen çalışmaya başladılar.

Bunun ötesinde bir çözüm buldunuz mu? Bluetooth mu kullanıyorsunuz? Artık telefonumu bağlantı noktası üzerinden şarj edemiyorum.

Maalesef Bluetooth kullanmanın ötesinde bir çözüm bulamadım. Milan Hybrid'imin USB bağlantı noktasını birkaç haftadır kullanmayı denemedim. Ancak, Bluetooth üzerinden ses çalarken telefonumu şarj etmek için kullandığıma inanıyorum. (Telefonumu bağlantı noktası üzerinden şarj ederken hiçbir zaman sorun yaşamadım.)
GEdgar
2011-10-24 23:10:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

[Ford Sync Gen1, V3.1 (2010 Ford Contour'um için en son sürüm) .iPhone 4, iOS 5.0]

BlueTooth üzerinden müzik çalma: "ses seviyesi", "sonraki parça" ve "önceki track "direksiyon kontrolleri çalışıyor, ancak kontrol panelinde parça bilgilerini göstermiyor.

USB üzerinden müzik çalma: kontrol panelinde parça bilgilerini ve (iOS5 ile yeni)" ses seviyesi "," sonraki parça "ve" önceki parça "direksiyon simidi kontrolleri çalışıyor.

* problem. USB sesi almak için iPhone'daki müziği başlatıyorum, ardından USB kablosunu takıyorum, sonra (sesle) USB'ye geçiyorum. Doğrudan Bluetooth'tan USB'ye geçiş çalışıyor gibi görünüyor, ancak ses yok. USB'yi çıkarırsam, USB'yi takarsam, (sesle) USB'ye geçersem ses alıyorum. En azından senin gibi birkaç saat beklemek zorunda değilim!

It's True
2012-05-26 20:17:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

The problem is a faulty Apple design. They automatically route audio to the last connected destination. What you are describing is the Bluetooth connecting after the USB connection and even though in the vehicle you have USB selected the phone is routing audio to Bluetooth. If you disconnect the bluetooth or turn it off on the phone then the USB will always work.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...