Soru:
Asılı menü çubuğu simgesinin uygulaması nasıl belirlenir
mgd
2014-08-31 00:24:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mac'im bazen SystemUIServer için yüksek CPU kullanımına sahip bir durumda bitiyor. Bu, zayıf performansa ve pil ömrünün azalmasına neden oluyor.

Sorunu makineyi yeniden başlatarak çözebilirim, ancak sorun bir süre sonra kaçınılmaz olarak yeniden ortaya çıkıyor.

Bunun öyle göründüğünü öğrendim menü çubuğunda simgesi olan bir uygulamadan kaynaklanır. Bu tür tüm uygulamaları sağ tıklayıp Çık menü öğesini seçerek kapatmayı denedim. Şimdi, menü satırında bir boşluk görüyorum ve fare imlecini boşluğun üzerine getirdiğimde, o zaman meşhur dönen plaj topunu görüyorum.

Screen shot of menu bar icons

Altta yatan uygulamanın, yani adı ve / veya dosya sistemi yolunun hatalı davranışını nasıl belirleyebilirim?

Mac OS X Lion 10.7.5 sürümünü çalıştırıyorum

Yanlışlıkla bir uygulamayı kaldırdınız. Menü çubuğu simgesi (boşluk) hala oradadır ancak aktif değildir, bu yüzden dönen topu alırsınız. En iyi çözüm, uygulamayı yeniden yükleyin ve doğru şekilde kaldırın.
Sistem> Kitaplık> CoreServices> Menü Ekstraları'nda kontrol edin
üç yanıtlar:
grg
2014-08-31 00:37:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Xcode → Open Developer Tool → Accessibility Inspector'dan erişilebilen Accessibility Inspector 'ı kullanın.

"Hierarchy" alt kısmında "Show" u tıklayın. -bölüm (size Uygulama Adını gösterecektir).

Denetçinin üst kısmındaki "Hedef Simgesini" tıklayın (Etiketli: Denetlemeyi başlat noktayı izler).

Fareyle üzerine gelin öğe ve bölme, ne olduğunu belirlemeniz için size yeterli bilgi gösterebilir. Örneğin, Dropbox menü çubuğu öğesinin üzerine gelindiğinde AXHelp'in altındaki "Dropbox <version>", üzerine gelindiğinde ise AXTitle altında "Little Snitch Agent" gösterilir.

Harika bir öneri ve tam olarak aradığım şey. Maalesef * Erişilebilirlik Denetçisi *, menü çubuğunda asılı uygulama alanında gezinirken veya tıklarken bilgilerini güncellemez.
Bu mükemmel çalıştı!Aylardır menü çubuğunda şüpheli görünen bir simge görüyordum.Bir tür kötü amaçlı yazılım gibi görünmesine neden olan garip açılır seçenekler vardı.Bu öneriyi denedim ve işte gizem çözüldü - bu Telegram'ın menü çubuğu simgesiydi.Bu, Telegram'ın neden benden ayrılmaya devam ettiğini açıklıyor: ne zaman o şüpheli menü çubuğu simgesini gördüğümde onu etkinleştiriyor ve Telegram'a çıkmasını söyleyen "Çık" ı seçiyordum.Bu güzel hack için teşekkür ederim.
grg
2014-08-31 00:38:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yanıt vermeyen işlemler için Activity Monitor'ün işlem listesine bakabilirsiniz. Bu tür işlemler aşağıda gösterildiği gibi kırmızıyla gösterilmiştir ve zorla bırakılabilir veya öldürülebilir.

Bunu denedim, ancak hiçbir işlem kırmızı değil (yanıt vermiyor).
Stuart Hunter
2017-02-25 22:36:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir terminal penceresi açıp killall SystemUIServer girip enter tuşuna basmayı deneyin, bu menü çubuğunuzu yeniden yüklemelidir.

Ayrıca com.apple.systemuiserver.plist 'i ~ / Library / Preferences ' dan masaüstünüze kopyalayıp ardından Tercihler klasöründen silmeyi de deneyebilirsiniz.Bu, yeni bir .plist oluşturmaya zorlar.

Bu kullanışlı komutu terminalden çalıştırmak isteyebilirsiniz:

  cp ~ / Library / Preferences / com.apple.systemuiserver.plist ~ / Desktop / com.apple.systemuiserver.plist;rm ~ / Library / Preferences / com.apple.systemuiserver.plist;echo 'Hepsi burada yapıldı.Bilgisayarınızı Apple Menüsünden yeniden başlatın '
 

Dosyayı masaüstüne kopyalayıp belirtilen dosyayı kaldırdıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatır.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...